Üye Ol | Giriş Yap | İletişim  
Anasayfa Yükle Bütün Videolar İçerikÖş Katagoriler Gruplar ArkadaslarYardım

Videoİslami Yardım Merkezi

Güvenlik Hakkında

Bazı Şeyleri Özel Bırakmak Daha İyidir !

Kendinize, arkadaşlarınıza ya da ailenize ait videoları göndermek eğlenceli olabilir. Fakat bu videoları kimlerin izleyeceğini bilmek mümkün değildir. Videonuz belki ana sayfamızda yada en çok izlenenler bölümünde yer alabilir. Eğer videonuz kişisel içerikler barındırıyorsa, Özel video seçeneğini işaretleyerek sadece arkadaşlarınız ve sizin izin verdiğiniz kişilerin izleyebilmesini sağlayabilirsiniz.

Kimliğinizi Gizli Tutun

Genel videolar gönderdiğinizde, yabancı bir şahsın sizin kim olduğunuzu, nerede yaşadığınız gibi bilgileri çıkarabileceği ayrıntılar içermemesine dikkat edin. Telefon numaranız, ev-iş adresiniz gibi kişisel bilgiler diğer kullanıcılarla kesinlikle paylaşılmamalıdır. Bir yabancının sizi izlemesine yardımcı olacak araç plakası, çevrenizdeki belirgin özellikler gibi ayrıntıların yanlışlıkla videonuzun arka planında yer almamasına dikkat edin.

Unutmayın ki, Videoİslami size şifreniz, e-posta adresiniz gibi diğer hesap bilgilerinizi size asla sormaz. Sizinle Videoİslami yetkilisiymiş gibi davranarak iletişime geçmek isteyen kişilere aldanmayın. Şüphelendiğiniz bir durumla karşılaştığınızda bu e-mail göndererek bizi bilgilendirebilirsiniz

Güvende Olun !

Kullanıcıların gönderdiğiniz videolara yorum yapabilmesine siz karar verebilirsiniz. Eğer birisi videonuza sizi rahatsız eden bir yorum yaptıysa bu yoruma silebilirsiniz. Diğer bir seçenek ise yorumlar yayınlanmadan önce onları kontrol edebilir ve yayınlanıp yayınlanmayacaklarına verebilirsiniz. Nasıl yapacaksınız ?

Videoları Kaydetmek

Videoyu sonra izlemek üzere bilgisayarıma indirebilir miyim? Hayır. Videoİslami video oynatıcısı internet gezgini üzerinde çalışacak şekilde tasarlanmıştır. Bu nedenle sitede yorumlar ve diğer özellikler videoların hizmetine sunulmuştur. Eğer bir videoyu daha sonra izlemek istiyorsanız, Favorilere ekle butonuna basarak kayıt altına alabilirsiniz.

Videoları Nasıl İzler Ve Kaydederim.

Videoİslami' de video izlemek çok kolay. Siteye gelin, dolaşın veya istediğiniz videoyu arayın. İstediğiniz videonun resmine veya başlığına tıklayarak izlemeye başlayın. Videoları kaydetmek istiyorsanız, üye olmanız gerekmektedir. Favorilere ekle butonuna basarak kayıt altına alın ve sonra izleyin.

Videoİslami'deki Arama Geçmişimi Nasıl Silerim ?

Videoİslami aramalarınızı kaydetmez fakat internet gezgininiz kaydedebilir. İnternet gezgininizin arama geçmişini silebilirsiniz.

Yorumlar ve Video Cevaplar

Gönderdiğim bir yorumu nasıl değiştirir ya da silerim? Gönderdiğiniz yorumları silemez ya da değiştiremezsiniz. Gönderilen yorum sadece video sahibi tarafından silinebilir.

Videolarıma Yapılan Bir Yorumu Nasıl Silerim ?

1. Silmek istediğiniz yorum bulunan videoyu izleyin.

2. Yorumlar bölümünden silmek istediğiniz yorumu seçin.

3. Yorumu kaldır butonunu işaretleyin.

Ayrıca yorumların nasıl gönderilebileceğini de düzenleyebilirsiniz. Videonun düzenle bölümündeki bütün yorumlara açık, yorumlar için onay gerekli, yorum istemiyorum seçeneklerinden birini tercih edebilirsiniz

İstediğiniz kullanıcının videolarınıza yorum göndermesini yada mesaj göndermesini engellemek için kişinin profil sayfasına gidin ve iletişime geçin kutusundaki kullanıcıyı engelle düğmesine basın. Videoİslami'deki bütün videolar Flash Player ile gösterilebilir. Bu yüzden Macro Media Player' ın son versiyonu bilgisayarınızda yüklü olmalıdır. İndirmek için tıklayın.

Video İzlerken Neden Duraklamalar Oluyor ?

Eğer bir video kesintisiz bir şekilde gösterilmiyorsa bunun sebebi internet bağlantı hızınız olabilir. Videoları kesintisiz bir şekilde izlemeniz için en az 512 kbps bağlantı hızına ihtiyacınız vardır. Diğer bir neden ise sunucularımızın aşırı trafik nedeni ile yavaşlamış olması olabilir. Bu durumda yapabileceğiniz bir şey yoktur. Sürekli olarak sunucularımıza yenilerini ekliyor ve büyümeye devam ediyoruz.

Videoyu İzlerken Neden Ses Duyamıyorum ?

Video izlerken sesi duymak için bilgisayarınızın ses ayarlarının doğru olduğundan emin olmalısınız. Ayrıca diğer uygulamaların (Real Player, Windows Media Player gibi) ses ayarının doğru olduğuna emin olun. Bu uygulamaların ses seviyesi bilgisayarınızın ses seviyesini etkileyebilir. Videoları izleyebilmeniz için gerekli asgari bilgisayar konfigürasyonu;

* Macromedia Flash Player 7.0 + plug-in

* Windows 2000 yada daha yukarısı

* Mac OS X 10.3 yada daha yukarısı

* Firefox 1.1 + İnternet Explorer 5.0 + veya Safari 1.0

* 512 kbps internet bağlantı hızı

Asgari sisteme sahip olmanıza rağmen videolar hala gösterilmiyorsa farklı bir internet gezgini kullanmayı deneyin.

Nasıl Video Hazırlarım ?

Dijital kayıt yapabilen bir cihaza, video kamera, dijital fotoğraf makinesi hatta cep telefonunuz gibi bir araca ihtiyacınız olacak. Videonuzu çektikten sonra bilgisayarınıza çıkarıp düzenleyebilir ( Windows Moviemaker gibi ) veya direk gönderebilirsiniz. Daha detaylı bilgi için video çekmek veya göndermek bölümüne bakın.

.MSWMM Uzantılı Dosya Nedir ? Windows Movie Moker' la Nasıl Dosya Hazırlarım ?

.MSWMM dosyaları Windows Movie Maker projesidir. Video dosyası değildir ve video oynatıcılarla çalışmazlar. Projeyi kaydederek ileride tekrar videoda düzenlemeler yapabilirsiniz. Eğer videonuzu düzenlemeyi bitirmek ve göndermek istiyorsanız "Film dosyasını kaydet" seçeneğini "Dosya" menüsü altından seçerek işleminizi bitirip, videoyu gönderebilirsiniz. Düzenlediğiniz video bu şekilde kaydedilmiş olur. ("Projeyi Kaydet" seçeneği ile "Film dosyasını kaydet"i karıştırmayın.)

Doğrulama e-posta'sı Almadıysam Video Gönderemez miyim ?

Eğer doğrulama e-posta' sı almadıysanız istenmeyen posta veya Spam kutunuzu kontrol ediniz. Bu e-posta siteye üye olduğunuzda gönderilen Hoşgeldiniz e-postasından farklıdır. Eğer birkaç saat geçmesine rağmen e-posta' yı halen alamazsanız, farklı bir e-posta adresi girerek tekrar video gönderebilirsiniz.

Video Gönderimi Oldukça Uzun Sürüyor ve Tamamlanmıyor, Ne Yapmalıyım ?

Video gönderimi, videonun boyutuna, internet hızınıza ve sunucu yoğunluğuna bağlı olarak birkaç saate kadar sürebilir. Eğer video gönderiminiz bir saattir devam ediyor ve hala tamamlanmadıysa önerimiz işlemi durdurup tekrar etmenizdir.

"Geçersiz Dosya Hatası" Ne Anlama Gelir ?

Bunun anlamı gönderdiğiniz video formatının Videoİslami tarafından kabul edilmediğidir. Video düzenleme programları aracılığıyla (Total Video Converter gibi...) video formatınızı değiştirerek tekrar gönderebilirsiniz. -avi, mpg, mov gibi sıkça kullanılan uzantılı videolar sorunsuzca yüklenmektedir.

Ses ve Görüntü Arasında Zaman Farkı Oluyor Ne Yapmalıyım ?

Bunun sebebi videonuzun kullandığı ses codec'nin sistemimiz tarafından desteklenmemesidir. En iyi kalite için ses codec' i olarak videolarınızı hazırlarken mp3 biçimini seçmenizi öneririz.

Güzel Videoları Nasıl Bulurum ?

İzlemek istediğiniz videolarla ilgili anahtar kelimeleri her sayfanın üstünde bulunan ara bölümüne girerek ulaşabilirsiniz. Videolar bölümüne tıklayarak diğer kullanıcıların neler izlediği hakkında bilgi edinip sizde bu bölümdeki videoları izleyebilirsiniz. Daha detaylı aramalar için zaman, kategori, akıllı işaret seçeneklerini kullanabilirsiniz. Ayrıca kategoriler bölümünü kullanarak detaylı aramalar yapabilirsiniz.
Video Hazırlamak ve Optimize Etmek

Videoİslami videolarınızı arkadaşlarınızla, ailenizle ve herkesle mümkün olduğu kadar kolayca paylaşabilmeniz için tasarlanmıştır. Video kameranız olmasa bile Web Cam' le, Dijital Fotoğraf makinesiyle ve cep telefonunuzla kayıt yapabilirsiniz.

Bu cihazların çoğu Videoİslami' un desteklediği avi ve mpg formatında kayıt yapar. Videoyu bilgisayarınıza yükledikten sonra kolayca gönderebilirsiniz.

Dijital ve Analog Kameralar

Eğer dijital kameranız varsa ( Dijital8, MiniDV, HDV veya herhangi bir DVD formatında kayıt yapabilen ) kaydettiğiniz videoları cihazınızı bilgisayara USB veya FireWire portlarını kullanarak yada DVD' yi bilgisayara takarak aktarabilirsiniz. Aktarım tamamlandıktan sonra isterseniz videolarınızı düzenleyip ( Movie Maker gibi programlarla ) gönderebilir, isterseniz direk gönderebilirsiniz.

Eğer analog kameranız varsa ( VHS, VHS-C, SVHS-C, 8mm, veya Hi8 kaset kullanan ) kaydettiğiniz videoları çeviriciler aracılığıyla Dijital biçime çevirip gönderebilirsiniz.

Eğer videonuzun daha iyi olmasını istiyorsanız, video hazırlama programlarını ( Windows Movie Maker gibi ) kullanarak videolarınıza görüntü, ses efektleri ekleyebilir, parçalara ayırabilir, alt yazı ekleyebilir, renk ayarlarını değiştirebilir ve daha ilginç hale getirebilirsiniz.

Videonuz son halini aldıysa Videoİslami'un kabul ettiği dosya formatlarından birine dönüştürün. ( .mov, .avi, .mpg, .flv, .dat, .3gp ). Biz en iyi sonuç için MPEG4 ( Divx, Xvid ) formatında 320x240 çözünürlükte ve mp3 ses codec' li videoları öneriyoruz.

Videolarınızın Kolayca Bulunabilmesi İçin

Videolarınızı gönderirken; kategorisini ve akıllı işaretini iyi belirleyin. En az içerikle ilgili bir etiket girin. Başlığını iyi seçin. Açıklamanızda ilginç ve merak uyandıran sözler kullanın. Etiketleri seçerken dikkatli olun. Örneğin bir doğum günü videosu gönderiyorsanız etiketler şunlar olabilir: doğum günü, yaş pasta, mum, parti gibi...

Videolarımı kendi web sitemden nasıl yayınlayabilirim ? Nasıl paylaşabilirim ?

Oldukça basit videonun altındaki Paylaş düğmesine basarak açılan ekrana e-posta adreslerini yazarak istediğiniz kişileri videonuzdan haberdar edebilirsiniz. Link bölümündeki video adresini sitenize yapıştırarak videonuza link verebilirsiniz. Embed kodunu web sayfanızın html kodları arasına ekleyerek videonuzun direk web sayfanızda gözükmesini sağlayabilirsiniz.

Eklediğim videolara autoplay özelliği verebilirmiyim ?

Evet verebilirsiniz. Embed kodunun içerisindeki autostart=false seçeneğini autostart=true yapmanız yeterlidir.

Video player boyutunu nasıl değiştirebilirim ?

Embed kodunun içerisindeki <object width="425" değiştirerek genişliğini height="350"> değiştirerek yüksekliğini değiştirebilirsiniz.

Kullanıcı Adımı ve Parolamı Doğru Girmeme Rağmen Sisteme Giremiyorum. Ne Yapmalıyım ?

Muhtemelen cookie seçeneğiniz aktif değildir. İnternet Explorer kullanıyorsanız aşağıdaki adımları izleyin. ( Diğer internet gezginlerinde de benzer )

* Araçlar menüsüne git

* İnternet seçeneklerine tıkla

* Gizlilik sekmesini seç

* Gelişmişi seç

* Birincil ve Üçüncül parti cookieler seçeneği "Kabul" olmalıdır.

Şifremi Nasıl Değiştirebilirim

1. Videoİslami' e hesabınıza girin

2. Hesabım sekmesinden Profilimi seçin

3. Eski şifrenizi yazın

4. Yeni şifrenizi yazın

5. Yeni şifrenizi tekrar yazın

6. Gönder düğmesine basın şifreniz değişir.

Kullanıcı Adımı Değiştirebilirmiyim ?

Hayır. Kullanıcı adınız Videoİslami'deki kimliğinizdir değiştiremezsiniz. Hesabınız kapatmak isterseniz; hesabım sekmesinden Hesap kapat düğmesine tıklayıp nedeninizi yazarak hesabınızı kapatabilirsiniz.

Her türlü sorunuzu e-mail yoluyla Videoİslami'e ulaştırabilirsiniz.
Hakkımızda    |   Yardım   |   Reklam   |   Kullanıcı Sözleşmesi   |   Gizlilik ve Telif Hakkı
Copyright © 2015 Videoislami.com. All rights reserved.
Hosting: En Telekom